Potrzeby łazienek

Podstrony:

Łazienki w Polsce były tylko utylitarne i zostały zbudowane jako "jeden rozmiar pasuje do wszystkich". To nie był problem dla większości mieszkańców Polski, ale niektórzy ludzie stwierdzili, że "standardowe" ustawienia łazienek są bardzo niewygodne. Ludzie, którzy mają specjalne potrzeby, mieli bardzo dużo czasu, korzystając z łazienek, które zostały zbudowane dla osób, które nie mają specjalnych potrzeb.

Projektanci zaczęli zdawać sobie sprawę, że niektórzy ludzie mają różne potrzeby niż inni i ciężko pracowali nad budową łazienek i wyposażenia łazienek, które są zbudowane z myślą o potrzebach osób o szczególnych potrzebach. Osoby o specjalnych potrzebach wymagają wyposażenia łazienek, które są mocniejsze i mogą pomieścić ich wagę. Łazienki zbudowane specjalnie dla kogoś o szczególnych potrzebach mają elementy, które są na innej wysokości niż oprawy przeznaczone dla osób, które nie mają specjalnych potrzeb.

Zwykle łazienka, która została zaprojektowana z myślą o szczególnych potrzebach, będzie miała umywalkę, która stoi sam i toaleta z siedzeniem szerszym i wyższym (dla tych, którzy mają problemy z gięciami) lub niższymi (dla osób krótszych) i ma dużo miejsca wokół niego dla tych, którzy muszą przenieść się z wózka inwalidzkiego do toalety.

Zwykle kabina prysznicowa w łazience, która została zbudowana dla osób o specjalnych potrzebach, będzie wyposażona w fotel lub stół, które można usunąć, jeśli jest to konieczne. Jeśli łazienka wyposażona jest w wannę, to wannie mają zazwyczaj dysze, które pomogą masować mięśnie klienta. Wanna jest podniesiona z podłogi, aby pomieścić osoby z problemami zginania lub opuszczania oraz do podłogi dla tych, którzy są krótsi lub potrzebują więcej miejsca.

Łazienka, która została zaprojektowana dla kogoś, kto ma specjalne potrzeby, często ma w suficie kilka dodatkowych belek pomocniczych. Te belki zwykle wyglądają jak pręty i są przykręcone do ścian wokół umywalki, prysznicu i / lub wanny i toalety. Te belki są instalowane, aby pomóc osobie o specjalnych potrzebach manewru z jednej części łazienki do drugiej i wspierać je, gdy przenoszą się z dowolnego krzesła lub kule do różnych obszarów łazienki, których potrzebuje osoba.

Ważne jest, aby pamiętać, kiedy układanie łazienki dla osoby o szczególnych potrzebach, która funkcjonuje ważniejsza od formy. Łazienka musi mieć odpowiednie wsparcie dla osoby, która ma kłopoty z jednym miejscem do drugiego i dla osób, które mogą nie być bardzo dobrze trzymając się. Łagodne naroża są zawsze dobrym pomysłem dla osób potrzebujących szczególnych potrzeb, ponieważ elementy łazienkowe zostały zaprojektowane tak, aby utrzymywać ciężar ciała.

Łagodne naroża są zawsze dobrym pomysłem dla osób potrzebujących szczególnych potrzeb, ponieważ elementy łazienkowe zostały zaprojektowane tak, aby utrzymywać ciężar ciała.

Firma Elektra

Elektra